68

Tok utakmice: Zrinjski - Željezničar 2:0

N. M.
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog i Željezničara danas su u Mostaru odigrali derbi 23. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine, domaći su slavili 2:0, a duel sa stadiona Pod Bijelim brijegom mogli ste pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice u Mostaru. Zrinjski je slavio sa 2:0 protiv Željezničara.

90+3' - Radinović se sukobio s igračima na klupi Zrinjskog dok je napuštao igru. Akrapović i Boljević su ga smirivali.

90+2' - Radinović je napravio izuzetno nepromišljen potez i zaradio drugi žuti karton. Željo s igračem manje u finišu.

90' - Mulahusejnović prolazi pored Cavnića i pred golom gostiju pronalazi Ćužea, koji pokazuje Haračiću kako se realizuju ovakve prilike i silovito zakucava loptu u mrežu Željezničara za 2:0.

89' - GOOOOOL! Ćuže stavlja tačku na utakmicu i pogađa za 2:0.

89' - Trebalo da bi da Željezničar u ovim trenucima juri gol i osvajanje boda, ali više se igra na njegovoj polovini.

88' - Ćuže je šutirao nakon dobrog kontranapada, ali loptu je poslao pored gola.

83' - Mekić i Drljo su zamijenili Karića i Boljevića kod Plavih.

83' - Činilo se da Željo može prekinuti niz poraza u gostima koji traje 11 utakmica, ali sada je pred 12. porazom u nizu "na strani".

80' - Dočekao je Mulahusejnović jedan centaršut s desne strane, u skoku je nadvidio Cavnića i glavom matirao Muftića za 1:0. Kažnjen je Željo za promašaj Haračića.

79' - GOOOOOL! Vodi Zrinjski 1:0! Mulahusejnović je strijelac.

78' - Meč je nakratko prekinut zbog bakljade domaćih navijača.

77' - Opasan napad Plavih. Boljević je centrirao prema Krpiću, ali borbeni napadač Zrinjskog Mulahusejnović se vratio u svoj kazneni prostor i klizećim startom osujetio napad gostiju.

76' - Blagi pritisak Zrinjskog u ovim trenucima. Izblokiran je jedan šut Ćorluke, a nakon kornera nije bilo opasnosti po Muftića.

73' - Navijači Željezničara već su napustili stadion. Nastavlja se tako stara praksa u domaćem prvenstvu gdje gostujući fanovi redovno ne isprate meč do kraja jer ih policija isprati sa tribine.

73' - Mulahusejnović sada prima loptu sam na deset metara od gola, ali potom mu ona bježi i Muftić je hvata.

71' - Mulahusejnović glavom šutira pored gola nakon ubačaja s lijeve strane.

69' - Tičinović u igri kod domaćih, a izašao je Malekinušić. Na drugoj strani se na povredu žali Cavnić, ali čini se da može nastaviti.

67' - Radovac je zamijenio Hiroša. To je prva izmjena Akrapovića na susretu i zaista iznenađujuć potez.

65' - Imao je Željezničar priliku za kontranapad, ali jako loše su to odigrali gosti i izgubili loptu. Dosta je opasniji Željo u nastavku meča od Zrinjskog.

59' - Jakovljević je povrijeđen napustio teren, a zamijenio ga je Šunjić.

57' - Kolosalna šansa za Željezničar! Haračić se obrukao i promašio zicer s pet metara! Krpić je nakon greške odbrane Zrinjskog krenuo sam ka golu, uposlio je usamljenog Haračića, a on promašuje gotovo prazan gol i šalje loptu preko prečke. Nestvarno.

Promašaj Haračića (Foto: Screenshot)

55' - Kiša i dalje snažno pada, a pojedini dijelovi terena sada su natopljeni vodom. Bit će sve teže igrati kako vrijeme odmiče.

52' - Očajno je slobodnjak izveo Kiš i poslao loptu visoko preko gola. Nevjerovatno loš udarac.

51' - Haračić je sada zaradio žuti karton, a potom je dosuđen slobodan udarac za Zrinjski na 17 metara od gola gostiju.

49' - Šansa za Željezničar nakon ubačaja Radinovića s lijeve strane. Haračićev šut glavom je izblokiran u posljednji tren.

47' - Mulahusejnović i Ramić su u igri kod Zrinjskog umjesto Ivančića i Sabljića.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Početak drugog dijela kasni već nekoliko minuta, a nebo se "otvorilo" iznad Mostara i kiša pada jakim intenzitetom.

45' - Kraj prvog poluvremena. 0:0 je i nismo vidjeli mnogo uzbuđenja nakon dvije velike prilike koje su timovi imali u uvodnim minutama utakmice.

45' - Kiš je izblokiran i bit će korner za Zrinjski. Ušli smo u sudijsku nadoknadu koja će trajati 2 minuta.

42' - Žuti karton za neopreznog Hiroša koji je uklizao i srušio Ćorluku. Kiša pada sve jače i teren je sada nakvašen vodom.

38' - Ivančić se povrijedio i uz pomoć Muftića i ljekara napušta teren stadiona Pod Bijelim brijegom.

36' - Hiroš šutira lijevom nogom s 20 metara, ali lako je to prilično odbranio Marić.

34' - Lijepa akcija Malekinušića i Kiša po desnoj strani, ali na kraju njihov saigrač Sabljić blokira šut Kiša s ivice kaznenog prostora i spašava Želju.

32' - U ovim trenucima počinje padati kiša u Mostaru pa bi tako u nastavku uslovi za igru nogometašima mogli biti otežani.

31' - Željezničar je nakon dugo vremena došao na protivničku polovinu, ali centaršut Selimovića završio je u gol-autu.

25' - Zrinjski kontroliše igru u posljednjih desetak minuta, a Željezničar dobro stoji defanzivno i čeka priliku iz kontranapada.

18' - Boljević fantastično prolazi po desnoj strani, potom traži Krpića u šesnaestercu, ali ispriječio se neko od defanzivaca Zrinjskog.

17' - Velika prilika za Zrinjski! Malekinušić je dobro pratio jedan centaršut Memije s lijeve strane, šutirao je glavom sa šest metara, ali pravo u Muftića!

11' - Sada je žuti karton dobio i Karić kod Željezničara. Već treći žuti karton koji je pokazao sudija Gedžić danas.

11' - Na stadionu su od početka utakmice i navijači Željezničara Manijaci, a veliku podršku imaju i domaći.

10' - Sudija Gedžić već je pokazao dva žuta kartona. Kod Zrinjskog ga je zaradio Ćorluka, a kod Želje Radinović.

8' - Velika prilika za Željezničar! Cocalić je promašio sa pet metara! Šutirao je usamljen s pet metara glavom nakon ubačaja iz slobodnjaka, ali poslao je loptu daleko od stative.

7' - Malekinušić slabo šutira glavom nakon kornera i loptu lagano hvata golman Muftić.

5' - Bez ikakvih uzbuđenja u uvodnim minutama susreta. Traje početno ispitivanje snaga.

1' - Počela je utakmica u Mostaru!

15:55 - Pravdu na utakmici će dijeliti arbitar iz Brčkog Darko Gedžić, kojem će pomagati Arnel Novalić iz Doboj Istoka i Bojan Makarić iz Bijeljine.

15:50 - Zrinjski u posljednjih pet mečeva u svim takmičenjima ima 3 pobjede, remi i poraz, dok je Željezničar na istom uzorku ima pobjedu, remi i 3 poraza.

15:45 - Zrinjski ovaj derbi dočekuje na drugom mjestu na tabeli sa 43 osvojena boda. Polako gubi korak u trci za titulu s Borcem, no prilično je u komotnoj situaciji kada je borba za Evropu u pitanju.

S druge strane, Željezničar je pod sve većim pritiskom jer je i dalje u borbi za opstanak. Ovu utakmicu Plavi dočekuju u zoni ispadanja jer su 11. na tabeli sa samo 23 osvojena boda.

15:40 - Ove ekipe su se susrele i prije manje od mjesec u prvom duelu proljetne polusezone domaćeg prvenstva. Igrali su tada Željo i Zrinjski na Grbavici, a rezultat je bio neriješen (0:0).

15:35 - Treneri Željko Petrović i Bruno Akrapović odabrali su sastave za ovaj duel u Mostaru, a najviše pažnje privlači to što u startnih 11 Plemića nema Nemanje Bilbije.

Sastavi izgledaju ovako:

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Memija, Bradarić, Ivančić, Ćuže, Kiš, Malekinušić, Sabljić.

Na klupi su ostali Karačić, Sefo, Šunjić, Corda, Zlomislić, Ramić, Tičinović, Lukanović, Savić, Jukić i Mulahusejnović.

Željezničar: Muftić, Cavnić, Cocalić, Selimović, Galić, Radinović, Hiroš, Karić, Boljević, Haračić, Krpić.

Na klupi su ostali Dujmović, Mijić, Drina, Mahmić, Ovčina, Pavić, Radovac, Mekić, Fočo, Drljo i Štilić.

15:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos derbi utakmice 23. kola Wwin lige BiH između Zrinjskog i Željezničara. Derbi se igra od 16 sati.