41. trijumf Sunsa
37

Nurkić igrao odličnu odbranu u pobjedi Phoenixa nad Atlantom, Bogdanović solidan

E. B.
Jusuf Nurkić
Košarkaši Phoenixa su stigli do 41. pobjede ove sezone u NBA ligi savladavši Atlantu rezultatom 128:115.

Sunse su do pobjede vodili Devin Booker sa 30, Eric Gordon sa 21 i Kevin Durant sa 19 poena, a svoju ulogu na najbolji način je odradio Jusuf Nurkić.

Bosanskohercegovački centar je šutirao samo pet puta iz igre te je upisao 7 poena, ali je odigrao odličnu odbranu na Clintu Capeli, te je upisao i 10 skokova.

Nurkić je na parketu proveo 31 minutu, a igrao bi i više da sredinom utakmice nije dobio udarac u glavu zbog čega je privremeno morao otići u svlačionicu, no vratio se u četvrtoj četvrtini.

Trener Phoenixa Frank Vogel je nakon utakmice izjavio da Nurkić nije išao na testove za potres mozga, te da se osjeća dobro.

U redovima Atlante bolji od ostalih je bio Dejounte Murray sa 29 poena, 9 skokova i 10 asistencija, dok je Bogdan Bogdanović bio solidan sa 16 ubačenih poena.