362

Dea Herdželaš nakon žestoke borbe u finalu osvojila ITF turnir u Antaliji

N. K.
Dea Herdželaš dominirala u Antaliji
Bh. teniserka Dea Herdželaš (401. WTA) osvojila je ITF turnir u turskoj Antaliji nakon što je jutros u finalu pobijedila Italijanku Nuriju Brancacciju (752. WTA).

Meč koji je trajao skoro dva i po sata završen je rezultatom 2:1 za našu teniserku, odnosno po setovima 6:7, 6:2, 7:5.

Nije dobro krenuo meč po Deu jer je prvi set izgubila nakon žestoke borbe i odigranog tie-breaka.

Ipak, Herdželaš je u nastavku meča potvrdila zašto je bila i favoritkinja u ovom meču te je prvo furiozno izjednačila u drugom setu (6:2), a onda i potvrdila pobjedu nakon što je bila bolja u trećem (7:5).

Dei je ovo bila šesta ITF titula u singl konkurenciji, a priliku za sljedeću imat će već naredne sedmice kada opet nastupa u Antaliiji.

Današnjim rezultatom osigurala je sebi i 10 WTA bodova što će je pomjeriti za nekih 30-ak mjesta za WTA rang listi.