Rešeta u Belgiji
73

Smail Prevljak u životnoj formi, za 11 dana u Belgiji postigao šest pogodaka

Smail Prevljak (Foto: Eupen/Facebook)
Bh. reprezentativac u nogometu Smail Prevljak nastavio je igrati u sjajnoj formi u Belgiji, a on je u pobjedi Eupena protiv Beerschota rezultatom 3:1 u okviru 25. kola Jupiler lige postigao gol i upisao asistenciju.

Beerschot je fantastično otvorio meč i već u drugoj minuti stigao u vodstvo golom Noubissija, no samo osam minuta nakon toga Prevljak je postigao deseti gol u ovoj sezoni i poravnao na 1:1.

Pred kraj prvog poluvremena, tačnije u 40. minuti, Prevljak je upisao drugu asistenciju u ovoj sezoni, a gol za preokret Eupena postigao je Ndri.

Koch u 54. minuti pogađa za 3:1 i tim golom je riješio pitanje pobjednika, odnosno donio je pobjedu Eupenu, a do kraja meča rezultat se nije promijenio.

Ovo je za Eupen sedma pobjeda u ovoj sezoni i nakon 22 odigrana kola nalaze se na 11. poziciji sa 30 osvojenih bodova.

Što se tiče Prevljaka, njemu je ovo bio 10. gol u ovoj sezoni, odnosno druga asistencija, čime je samo potvrdio da se trenutno nalazi u životnoj formi.