24

Muzaferija 42. u superveleslalomu u Val di Fassu, titulu osvojila Gut-Behrami

N. K.
Muzaferija završila utrku na 42. mjestu (Foto: EPA-EFE)
Italijanska skijašica Federica Brignone pobjednica je superveleslaloma Svjetskog kupa u italijanskom Val di Fassu, a bh. skijašica Elvedina Muzaferija utrku je završila na 42. mjestu.

Brignone je pobijedila s 59 stotinki boljim vremenom od Švicarke Lare Gut-Behrami, kojoj je na kraju pripao naslov u ovoj disciplini.

Za prošlogodišnju ukupnu pobjednicu Svjetskog kupa Brignone ovo je prva pobjeda ove sezone i 16. u karijeri, čime se izjednačila s dosad najboljom italijanskom skijašicom Deborah Compagnoni.

Muzaferija je utrku završila na 42. mjestu s vremenom 1:19.35, odnosno 4,74 sekunde zaostatka za pobjednicom.

Gut-Behrami ima nedostižna 202 boda prednosti ispred Brignonea uoči posljednjeg superveleslaloma na finalu u Lenzerheideu.

Za Švicarku to je treći mali kristalni globus u superveleslalomu, a u ukupnom poretku vodi s 150 bodova više od Slovakinje Petre Vlhove.

Inače, ovo je bila jedna opasna staza pa utrku nije završilo čak 14 skijašica, a Norvežanka Kajsa Vickhoff Lie i Austrijanka Rosine Schneeberger su morale helikopterom biti prebačene u bolnicu.