8

Vranješ sjajan u porazu rukometaša Meškova od favorizovanog PSG-a

N. K.
Vranješ s jede od prethodnih utakmica u dresu Meshkova (Foto: Meshkov Brest)
Rukometaši PSG-a pobijedili su na svom terenu ekipu Meškov Bresta rezultatom 33:26 te su tako potvrdili vrlo dobru formu upisavši četvrti uzastopni trijumf u Ligi prvaka.

Francuska ekipa je vodila cijelim tokom prvog poluvremena, a maksimalno vodstvo imala je kod rezultata 12:8. Na kraju je Meškov malo smanjio prednost i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 15:12.

Gosti su proradili početkom drugom poluvremena kada čak u jednom trenutku dolaze i u vodstvo (19:20). Ipak, od tog trenutka do kraja meča su postigli svega šest pogodaka, dok je PSG imao 14 golova te su zasluženo slavili novu pobjedu.

Najbolji u pobjedničkoj ekipi bio je Benoit Kounkoud sa osam golova, dok je Kamil Syprzek postigao sedam.

Mikita Vailupau je postigao osam golova za Meškov, a odličnu partiju za goste pružio je bh. reprezentativac Vladimir Vranješ koji je postigao šest golova iz šest pokušaja. Drugi bh. reprezentativac u redovima Meškova Marko Panić nije imao svoj dan. Na kraju je od pet udaraca uspio realizovati dva gola.

Meškov Brest je na trećem mjestu grupe A s 11 osvojenih bodova, dok je PSG na četvrtoj poziciji s jednim bodom manje.