Baraž za SP
0

Tok utakmice: Portugal - BiH 29:19

N. M.
Rukometne reprezentacije Portugala i Bosne i Hercegovine večeras igraju prvi meč baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo u rukometu, a direktan tekstualni prijenos duela pratite na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice. Portugal je slavio 29:19 i stekao ogromnu prednost pred revanš u Tuzli, koji se igra u nedjelju od 17 sati.

60' - Portela uzvraća golom iz sedmerca za povratak Portugala na dvocifrenu prednost.

59' - Vukšić pogađa iz sedmerca za 28:19.

57' - Golman Gaspar je začarao svoju mrežu. Stigao je do svoje desete odbrane. Sada je 28:18.

56' - Sada Herceg pogađa prečku. Portugal rutinski privodi meč kraju i upisuje siguran trijumf.

55' - Iturriza pogađa za ogromnih +9 (27:18). Nedostižna je to prednost za BiH i već sada je jasno da nas u revanšu u Tuzli čeka težak posao.

54' - Grgić smanjuje na 25:18 nakon što je Salvador promašio jedan šut.

54' - Golman Portugala Gaspar daje svoj doprinos u drugom poluvremenu. Stigao je već do svoje osme odbrane.

53' - S lakoćom sada Portugal dolazi do golova, a vjerovatno i do ključne prednosti u ovom dvomeču baraža. Salvador je pogodio za 25:17.

51' - Haseljić ulazi s krila i pogađa za 24:17.

49' - Raspala se igra BiH u posljednjih 7-8 minuta. Silva svojim trećim golom donosi Portugalu prednost od 24:16.

47' - Peštić konačno donosi pogodak BiH, ali neoprezni su naši rukometaši i Portugal to koristi da dođe do 22:16.

47' - Nazare nakon kontre pogađa za 21:15. BiH je sada već u ozbiljnim problemima.

46' - Čudesni Burić skinuo je dva zicera Portugalcima za +6. Sam drži BiH u igri u ovim trenucima sjajni golman.

45' - Salvador kažnjava grešku BiH i pogađa za 20:15.

44' - Herceg je ponovo pogodio, ali imaju spreman odgovor i Portugalci. Ostali su na +4.

43' - Burić blista među stativama i skida novi zicer Portugalcima!

42' - Bomba Hercega ostavlja BiH u utakmici. Pogodio je za 18:14.

41' - Portugalci iz sedmerca stižu do vodstva od 18:13. BiH je prethodno promašila zicer preko Majstorovića.

39' - Petrović! Pogodio je nakon kontranapada i smanjio na 16:13. Međutim, nakon toga je zaradio svoje drugo isključenje i Portugalci stižu do pogotka.

38' - Burić blista pred golom BiH s osam odbrana večeras.

37' - Capdeville sjajno brani šut Panića, a potom je poništen gol Portugalaca zbog prestupa. Nije ni BiH potom iskoristila dobar kontranapad.

36' - Petrović je isključen na dva minuta, a Portugal promašuje sedmerac.

35' - Olako smo sada prokockali dva vezana napada i jeftino prodali lopte Portugalcima.

33' - Ponovo Vukšić! Nakon kontranapada smanjuje na 15:12! Sada je već postigao polovinu naših golova večeras.

31' - Frade je pogodio za 15:10 vodstvo Portugala, a sjajni Vukšić ekspresno uzvraća i smanjuje na 15:11. To je njegov peti gol večeras.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. BiH juri preokret protiv Portugala.

30' - Kraj prvog poluvremena. Portugal vodi 14:10. BiH je koliko-toliko uspjela održati priključak protiv favorizovanog rivala.

29' - Konačno gol za BiH! Vukšić je postigao svoj treći gol iz sedmerca večeras i smanjio na 14:10.

29' - Burić fantastično brani šut Fernandesa i drži BiH u utakmici.

28' - Petrović sada promašuje zicer i ne prekida golgeterski post BiH koji traje više od četiri minute. U krizi smo.

27' - Gubi BiH loptu u napadu, a Itturiza Alvarez vraća Portugalcima sigurnih +4 (13:9).

25' - Iskusni Magalhaes je prekinuo nalet BiH i pogodio za 12:9.

24' - Vukšić majstorski asistira za Senjamina Burića koji pogađa za 11:9! Odlična igra BiH u nekoliko posljednjih minuta. Portugalci zovu time-out.

23' - Herceg je nakon dugog napada BiH raspalio s deset metara i pogodio za 11:8, a potom Burić brani! Sada smo i kompletni jer se vratio Faljić!

21' - Sjajan gol Petrovića! BiH održava priključak i smanjuje na 10:7. No, sada ćemo dva minuta igrati s igračem manje jer je isključen Faljić.

20' - Vukšić ponovo pogađa iz sedmerca. Njegov već treći gol večeras. 10:6 je.

19' - Gube loptu rukometaši BiH i Portugal nakon kontre lako dolazi do devetog gola. 9:5 je rezultat.

18' - Vukšić iz sedmerca pogađa i održava BiH u priključku (8:5). Potom Burić upisuje novu odbranu!

16' - Iz sedmerca Portugalci stižu na četiri gola prednosti (8:4).

16' - Sada su se raspucali rukometaši. Herceg je silovito pogodio za 7:4.

15' - Petrović je na sjajan način postigao svoj prvijenac i smanjio prednost Portugala na 6:3.

14' - Burić je sa svog gola pokušao zatresti mrežu Portugalaca koji su igrali bez golmana, ali ništa od pogotka.

13' - Herceg je pogriješio u napadu BiH i ostali su naši rukometaši na samo dva postignuta gola nakon 13 minuta igre.

11' - Sada je već 6:2 i prednost Portugala preko Cavalcantija raste, a Doborac zove time-out.

10' - Burić upisuje treću odbranu i zaustavlja Portelu. No, u narednom napadu domaći stižu do 5:2.

9' - Vukšić nakratko smanjuje na 3:2, ali munjevitim kontranapadom Portugalci preko Salvadora vraćaju +2 (4:2).

8' - Nova odbrana Burića. Problem je što napad BiH ne funkcioniše.

8' - Capdevila brani šut Vukšića s krila, a potom Salvador donosi +2 Portugalcima. Rezultat je 3:1.

7' - Portela iz sedmerca vraća prednost Portugalcima.

5' - Sjajan kontranapad BiH. Burić baca loptu za Majstorovića koji sam izlazi pred golmana Portugala i pogađa za 1:1.

3' - Burić je odbranom otvorio utakmicu, ali potom Portela pogađa za vodstvo Portugala. U prethodnom napadu je golman domaćih zaustavio šut Panića.

2' - Žuti karton za Senjamina Burića.

1' - Dobro je BiH odbranila prvi napad domaćina, golman Burić potom baca loptu u kontranapad za nekod od naših igrača, ali nije to izveo najbolje pa su Portugalci ponovo došli u posjed.

1' - Počela je utakmica!

20:32 - Intonirane su himne i uskoro počinje utakmica, koja će početi s nekoliko minuta zakašnjenja.

20:25 - Pred početak priprema selektor Doborac se suočio sa problemima zbog povreda srednjeg beka Josipa Perića i desnog krila Luke Perića, dok je zbog privatnih obaveza otpao Admir Ahmetašević. Naknadne pozive dobili su Milan Vukšić (Izviđač), Amar Kendić (Maglaj) i Bekir Čordalija (Vogošća).

20:20 - "Znamo s kim igramo i ne treba trošiti riječi o njima. Međutim, imamo i mi svoje adute, zvijezde, igrače koji mogu mnogo pokazati. Vjerujem da su igrači svjesni odgovornosti. Kad uzmemo naše i rezultate Portugala, oni su na papiru favoriti, ne bježimo od toga. Međutim, ponavljam i mi imamo svoje adute. Uskraćeni smo se vremenom, ali iskreno nadam da ćemo dati maksimum što se tiče tog pristupa. Ako budu bolji, pružit ćemo im ruku. Potrudit ćemo se da ne dozvolimo da nas ne dobiju baš tako lako. Imamo i mi želju da se što bolje predstavimo", rekao je Doborac uoči ove utakmice.

20:15 - Ova utakmica bit će debitantska za novog selektora BiH Damira Doborca, nekadašanjeg reprezentativca naše zemlje. On je nedavno na klupi našeg nacionalnog tima naslijedio Irfana Smajlagića.

20:10 - Večerašnja utakmica igra se u portugalskom Guimaraesu, a revanš je na programu 12. maja od 17 sati u tuzlanskom Mejdanu.

20:05 - Selektori Paulo Pereira i Damir Doborac odredili su igrače na koje računaju za večerašnji meč, a to su:

Portugal: Manuel Gaspar, Gustavo Capdeville, Pedro Portela, Victor Manuel Iturriza Alvarez, Miguel Martins, Rui Silva, Leonel Fernandes, Diogo Branquinho, Alexandre Cavalcanti, Antonio Areia, Salvador Salvador, Goncalo Vieira, Joaquim Rebelo Vila Nova Nazare, Joao Gomes, Luis Frade, Fabio Magalhaes.

BiH: Benjamin Burić, Harun Hodžić, Senjamin Burić, Luka Knežević, Marko Panić, Marko Majstorović, Ibrahim Haseljić, Adi Mehmedćehajić, Milan Vukšić, Matej Ljubić, Pavle Petrović, Nemanja Peštić, Adin Faljić, Mislav Grgić, Dejan Malinović, Mirko Herceg.

20:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na direktan tekstualni prijenos prve utakmice baraža za Svjetsko prvenstvo u rukometu između Portugala i Bosne i Hercegovine.