Drama na kraju
11

Rukometaši Hrvatske na nevjerovatan način ostali bez plasmana na Olimpijske igre

Rukometna javnost smatra da se nikada ranije u historiji ovog sporta nije desio preokret kao onaj koji su sinoć napravili rukometaši Portugala protiv Francuske kojim su izborili plasman na Olimpijske igre u Tokiju, ostavivši Hrvatsku nakon 20 godina bez ovog takmičenja.
Kada su Francuzi deset minuta prije kraja meča otišli na tri gola prednosti, činilo se da Portugal nema snagu da se vrati u ovaj susret, no N'Guessan i Porte poklonili su nekoliko lopti protivničkim igračima i dozvolili im da se vrate u meč.

U zadnjih pola minute rezultat je bio 28:28, remi je vodio Hrvatsku u Tokijo, no Francuzi su u posljednjem napadu još jednom napravili neshvatljivu grešku, izgubili loptu i Silva je nekoliko sekundi prije kraja pogodio za 29:28. Uspio je Porte postići gol s istekom vremena za 29:29, ali je to uradio nakon kraja meča.

Rukometaši Hrvatske nakon 20 godina neće igrati na Olimpijskim igrama.

Treba reći i to da se Portugal ovom pobjedom prvi put u historiji plasirao na Olimpijske igre koje će ove godine biti održane u Tokiju.