76

Burić imao 13 odbrana u porazu Flensburga nakon nevjerovatne završnice

N. K.
Benjamin Burić (Foto: Twitter)
Rukometaši Porta pobijedili su u 2. kolu Lige prvaka ekipu Flensburga 28:27, a još jednu odličnu partiju u dresu gostiju pružio je bh. golman Benjamin Burić.

Naš čuvar mreže je imao pune ruke posla budući da su domaći igrači uputili ukupno 41 udarac, a Burić je uspio upisati 13 odbrana, odnosno 32 posto.

Odbranio je jedan sedmerac, tri udarca sa šest metara, četiri šuta s pivot pozicije i pet udaraca s devet metara. Upisao je i jednu asistenciju.

Porto je od početka igrao vrlo dobro protiv, na papiru, blagog favorita te je na poluvremenu imao prednost od 13:12.

Flensburg je u nastavku meča igrao bolje, a nekoliko minuta prije kraja meča imali su prednost od čak tri gola (24:27). Međutim, tada je uslijedila sjajna serija domaćina od 4:0 koja im je u dramatičnoj završnici donijela veliku pobjedu.

Porto nakon dva kola ima dva osvojena boda što je dovoljno za petu poziciju, dok je Flensburg na posljednjem mjestu bez bodova. U narednom kolu Flensburg dočekuje PSG.