41

Željezničar ubjedljiv protiv Klisa, novajlije među Plavima ponovo efikasne

D. P.
Duel je odigran u Jablanici (Foto: FK Željezničar)
Nogometaši Željezničara upisali su ubjedljiv trijumf protiv Klisa iz Buturović Polja u pripremnoj utakmici koja je danas odigrana u Jablanici. Konačan rezultat glasio je 4:1 u korist sarajevskog tima.

Kao i u prethodnim utakmicama, i u ovoj su novajlije u ekipi Edisa Mulalića bile vrlo efikasne pa su tako tri od četiri gola postigli nogometaši koji su tokom zime pojačali Željezničar.

Od samog starta Željo je kontrolisao igru, ali velikih šansi nije bilo u prvih pola sata. U 32. minuti Armin Ćerimagić postiže gol za vodstvo Željezničara. Rezultatom 1:0 otišlo se na odmor.

Na startu drugog dijela u igru je ušao Ševkija Resić i tu nastavio s efikasnim partijama nakon dolaska na Grbavicu.

Mladi ofanzivac je pogađao u 63. i 66. minuti i tada je bilo jasno da Željezničar upisuje novi trijumf na pripremama.

Četvrti gol za Plave postigao je Nedim Mekić s bijele tačke u 74. minuti, a konačnih 4:1 postavio je Bajramović u 86. minuti.

Rezultat i strijelci:

Željezničar - Klis 4:1 (Čerimagić 32', Resić 63', 66', Mekić 71' / Bajramović 86')