Serie A
97

Nezaustavljivi Inter demolirao i Atalantu, Kolašinac igrao sat vremena

Nogometaši Intera pobijedili su stadionu "Giuseppe Meazza" u 21. kolu Serije A ekipu Atalante rezultatom 4:0 te su tako potvrdili fenomenalnu formu upisavši 11. uzastopni trijumf u svim takmičenjima.

Susret je počeo poništenim golom De Ketelaerea u 11. minuti nakon što je poslije VAR-a ustanovljeno igranjem rukom, a Inter je u vodstvo stigao u 26. minuti preko Darmiana.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Martinez je udvostručio vodstvo i 2:0 je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

Martinez je u 54. minuti promašio penal, ali je Dimarco sve pratio i prikucao loptu za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Frattesi u 72. minuti.

Reprezentativac BiH Sead Kolašinac igrao je u poraženoj ekipi do 58. minute.

Inter se učvrstio na prvom mjestu Serije A s 12 bodova više od drugoplasiranog Juventusa, dok je Atalanta na petoj poziciji. U narednom kolu Inter dočekuje Genovu, dok će Atalanta ugostiti Bolognu.