Serie A
23

Milan pobijedio Romu u gostima i zadržao šanse za titulu prvaka Italije

E. B.
Nogometaši Milana su slavili u derbiju 24. kola italijanske Serie A u gostima kod Rome rezultatom 2:1.

Na stadionu Olimpico vidjeli smo mnoštvo prilika i tri pogotka. Milan je poveo u 43. minuti kada je Franck Kessie uspješno realizovao penal, a u 50. minuti Roma je stigla do izjednačenja prelijepim pogotkom Jordana Veretouta.

Samo devet minuta kasnije Rossoneri su stigli do drugog i, ispostavit će se, pobjedničkog pogotka.

Ante Rebić se lijepo namjestio pred kaznenim prostorom domaće ekipe i preciznim udarcem matirao Paua Lopeza za konačnih 2:1.

Edin Džeko zbog povrede aduktora nije bio u sastavu Rome.

Milan je ovom pobjedom prekinuo niz od dva uzastopna poraza i zadržao šanse za titulu prvaka Italije. Rossoneri sada za gradskim rivalom i liderom Interom zaostaju četiri boda.