127

Liverpool u golijadi savladao Tottenham, Salah napravio što nikad niko nije prije njega

H. H.
Slavlje Salaha nakon gola protiv Tottenhama (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Liverpoola pobijedili su Tottenham rezultatom 4:2 u 36. kolu engleske Premier lige, a susret je obilježio napadač domaćih Mohamed Salah.

Naime, Egipćanin je postao prvi igrač u historiji Premier lige koji je u tri uzastopne sezone ostvario "triple double-double" učinak od najmanje 10 golova i 10 asistencija tokom sezone.

Salah je već u 16. minuti načeo mrežu Pijetlova, a u 45. minuti Robertson je povisio na 2:0. Samo što je počelo drugo poluvrijeme Gakpo je u 50. minuti postigao treći gol, a na 4:0 povisio je Elliott eurogolom u 59. minuti.

Tottenham se probudio u samom finišu te je golovima Richarlisona u 72. i Sona u 77. minuti ublažio poraz za podnošljivih 4:2.

Liverpool dva kola prije kraja i dalje ima matematičke šanse za naslov, s obzirom da zaostaje pet bodova za vodećim Arsenalom, ali jasno je da je to samo teorija.

U narednom kolu Redsi će gostovati Aston Villi, dok će Tottenham dočekati Burnley.

Rezultat i strijelci:

Liverpool - Tottenham 4: 2( Salah 16, Robertson 45, Gakpo 50', Elliott 59' / Richarlison 72', Son 77')