22

Inter savladao Genou i krupnim koracima nastavio grabiti ka Scudettu

H. H.
Lukaku je postigao svoj 18. pogodak u šampionatu (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Intera pobijedili su Genou rezultatom 3:0 u okviru 24. kola italijanske Serije A i dodatno su se učvrstili na vrhu tabele.

Nerazzurri su poveli već u 1. minuti kada je sjajni Romelu Lukaku udarcem s distance postigao lijep pogodak za 1:0, a Inter je do kraja prvog dijela propustio još nekoliko dobrih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Nastavak meča bio je nešto oprezniji od domaćina koji je strpljivo čekao priliku za drugi gol, a dočekali su je u 69. minuti. Lukaku je lijepo uposlio Darmiana, a defanzivac Intera je vrlo preciznim udarcem povisio na 2:0

Konačnih 3:0 postavio je Alexis Sanchez u 79. minuti kada je glavom iz blizine matirao Perina.

Inter sada ima 56 bodova, sedam više od drugoplasiranog Milana, ali i meč više u odnosu na Rossonere koji večeras gostuju Romi. Genoa je ostala na 13. mjestu sa 26 bodova.

Inter - Genoa 3:0 (Lukaku 1, Darminan 69', Sanchez 79')