Briljira u Belgiji
180

Fantastični Smail Prevljak s dva pogotka srušio Anderlecht

Reprezentativac BiH u nogometu Smail Prevljak postigao je dva pogotka za svoj Eupen u velikoj pobjedi protiv Anderlechta rezultatom 2:0.
Prevljak je tako nastavio sa sjajnom formom i nakon što je nedavno pogodio za 1:1 i donio svom timu bod protiv Oostendea, večeras je s dva pogotka srušio jedan od najboljih klubova u Belgiji.

Treba reći da je ključni trenutak meča između Eupena i Anderlechta bio u prvom poluvremenu kada je Lawrence dobio crveni karton, a prvi gol Prevljak je postigao u 75. minuti kada je iskoristio asistenciju Ndrija.

Konačnih 2:0 Prevljak je postigao u 86. minuti, što mu je bio deveti gol u ovoj sezoni, a njegovom Eupenu šesta pobjeda.

Oni nakon ovog kola zauzimaju 12. poziciju sa 27 osvojenih bodova, dok je Anderlecht ostao na petoj poziciji sa 32 osvojena boda.

Eupen - Anderlecht 2:0