16

Džeko van terena dvije sedmice, propustit će nekoliko bitnih utakmica Rome

H. H.
Dijamant je teren protiv Brage napustio u 67. minuti (Foto:Twitter)
Bosanskohercegovački napadač Edin Džeko pauzirat će naredne dvije sedmice nakon povrede aduktora koju je pretrpio na sinoćnjoj utakmici Evropske lige u duelu Rome i Brage (3:1).

Dijamant je napustio igru u 67. minuti zbog povrede aduktora, a nakon današnjih pregleda ustanovljeno je da riječ o povredi prvog stepena.

Džeko će tako sigurno propustiti veliku utakmicu sa Milanom u nedjelju i mečeve protiv Fiorentine, Genove, kao i prvu utakmicu osmine finala Evropske protiv Šahtara iz Donjecka.

U zavisnosti kako oporavak bude tekao u narednih nekoliko dana, procijent će se hoće li se moći oporaviti za utakmicu 14. marta protiv Parme, prenosi Sky Sport.

Podsjetimo, Džeko je protiv Brage postigao vodeći pogodak za Romu u 24. minuti u pobjedi 3:1, a u 67. je zatražio izmjenu zbog bola u lijevom aduktoru.