Evropska liga
69

Džeko obilježio Romin prolaz: Zabio gol, srušio Tottijev rekord pa se povrijedio

Nogometaši Rome plasirali su se u osminu finala Evropske lige nakon što su i u revanšu savladali Bragu (3:1, 2:0), a utakmicu na Olimpicu definitivno je obilježio bh. napadač Edin Džeko.
Naš napadač je prvo u 24. minuti doveo Vučicu u vodstvo uz dosta sreće. El Shaarawy je odlično šutirao, ali pogodio stativu pa se lopta odbila do Džeke koji je lagano posprema u mrežu za 1:0.

Edinu je to bio 29. evropski pogodak za Romu (ako se ne računaju utakmice u kvalifikacijama) kojim je prestigao Francesca Tottija. Legendarni Italijan je dosad držao rekord s 28 zabijenih pogodaka.

Međutim, u 67. minuti Džeko je tražio izmjenu zbog povrede pa je tako zabrinuo armiju svojih fanova. U narednom periodu će se znati da li je njegova povreda ozbiljnije prirode.

Inače, do kraja utakmice Roma je postigla još dva pogotka preko Pereza i Mayorala, dok je autogol Cristantea ujedno bio počasni gol za Bragu. Vrijedi istaći da je Pellegrini promašio penal za Romu.

Na kraju je bilo 3:1 za italijansku ekipu, dok je prije sedam dana Vučica u Portugalu slavila rezultatom 2:0.