Prvi meč baraža
0

Čelik i Klis remizirali u Konjicu, odluka o putniku u Prvu ligu Federacije pada u Zenici

S. G.
Ekipe Klisa i Čelika remizirale su u prvoj utakmici doigravanja za ulazak u Prvu ligu Federacije BiH, a konačan rezultat u ovom meču glasio je 1:1.

Mnogobrojna publika na stadionu u Konjicu vidjela je jedan dosta tvrd i neizvjestan meč.

Tim iz Buturović polja je došao u vodstvo tri minute prije odlaska na odmor kada je mrežu zatresao Vila.

Zeničani su se u nastavku uspjeli vratiti preko mladog Selima Žune koji je u 52. minuti pogodio iz slobodnog udarca za erupciju oduševljenja mnogobrojnih navijača Čelika.

Revanš meč ovih ekipa igra se u nedjelju na stadionu Bilino polje, gdje će pasti odluka o putniku u viši rang.

U drugoj utakmici doigravanja za ulazak u Prvu ligu Federacije Gornji Rahić je savladao Iskru sa 2:1.

Domaći su do pobjede došli golom u 90. minuti koji je postigao Kadić, a prethodno se u listu strijelaca upisao Hodžić. Gol za Bugojance postigao je Pidro.