Siguran trijumf
63

Musa u potpunosti iskoristio minutažu i bio najefikasniji igrač u pobjedi Reala

Džanan Musa (Foto: Real Madrid Basket)
Košarkaši Reala pobijedili su na svom terenu u 32. kolu španske ACB lige ekipu Granade rezultatom 94:80 te su tako potvrdili vrlo dobru formu upisavši četvrti uzastopni ligaški trijumf.

Real je od početka utakmice bio bolji rival i prednost je konstantno rasla do odlaska na odmor (51:42).

Ponovo su dodali gas u trećoj četvrtini kada su se odlijepili na 20 poena razlike i praktično je tada utakmica bila riješena. Gosti su uspjeli tek u posljednjoj četvrtini da ublaže poraz.

Najefikasniji u redovima Reala bili su Abalde i reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa. Oba su postigla po 14 poena, s tim da je Musa igrao samo 14 minuta, dok je Abalde na parketu proveo 25 minuta. Musa je imao i jednu asistenciju.

Dime je bio najefikasniji kod Granade sa 14 poena.

Real je prvi na tabeli ACB lige s 26 pobjeda i pet poraza, dok je Granada na 15. poziciji s omjerom 9-22.