NBA liga
17

Garza ostavljen na klupi nakon partije godine, Celticsi i Lakersi upisali pobjede

N. M.
Osam utakmica najjače košarkaške lige na svijetu NBA odigrano je protekle noći, a reprezentativac Bosne i Hercegovine Luka Garza nije dobio minutažu.
Garza je u prethodnom meču Minnesote protiv Denvera, u kojem je tim poražen 115:112, odigrao najbolji meč sezone sa 11 poena i 6 skokova, ali noćas ga je trener Chris Finch ponovo ostavio bez minutaže, što je uglavnom slučaj s Garzom ove sezone.

Ekipa je bez njega uspjela da savlada Cleveland rezultatom 104:91, a većina košarkaša Minnesote bila je jako raspoložena za igru. Najefikasniji je bio veteran Mike Conley s 21 poenom, 18 ih je dodao Naz Reid, a 16 Anthony Edwards, koji je uhvatio i 13 skokova.

Dominaciju su nastavili Boston Celticsi, koji su savladavši Detroit u gostima sa 129:102 stigli do 8. uzastopne pobjede. Jaylen Brown je s 33 poena bio prvo ime susreta, a 20 koševa je ubacio Payton Pritchard.

Novu odličnu noć imao je i prvi pick prošlogodišnjeg drafta Victor Wembanyama, koji je ubacio 31 poen, uhvatio 16 skokova, podijelio 5 asistencija i "udario" 3 blokade u tijesnom porazu San Antonija od Memphisa 99:97.

Memphis je predvodio Jaren Jackson Jr. sa 28 poena.

Trijumf su slavili i Los Angeles Lakersi, koji su na domaćem parketu sa 101:94 savladali Philadelphia 76-erse. Kod Jezeraša je s 23 poena i 19 skokova prvo ime bio Anthony Davis, dok je LeBron James ubacio 20 poena.
Što se tiče tabele Istočne konferencije, Boston je sve bliži tome da osigura prvo mjesto uoči play-offa jer je na omjeru od 56 pobjeda i 14 poraza, a drugoplasirani Milwaukee je na omjeru 45-25.

Lider na Zapadu je neočekivano Oklahoma City Thunder sa omjerom 49-20, koji je sada ostavio iza sebe Denver Nuggetse (49-21) i Minnesota Timberwolvese (48-22).