NBA liga
12

Dallas na krilima sjajnog Dončića prekinuo pobjednički niz Brooklyna

Dončić u duelu s Hardenom (Foto: EPA-EFE)
Košarkaši Dallas Mavericksa pobijedili su Barclays centru u New Yorku ekipu Brooklyn Netsa rezultatom 115:98 te su tako prekinuli niz domaćih koji su imali osam uzastopnih pobjeda.

Dallas je od početka bio bolji i nakon prve četvrtine imali su već 12 poena prednosti. Do odlaska na odmor Netsi su se vratili u meč, ali to je bilo sve od Brooklyna rano jutros.

Mavericksi su u nastavku u potpunosti kontrolisali igru te je prednost konstantno rasla do kraja meča. Na kraju su slavili zasluženu pobjedu od 17 poena razlike.

Goste je ponovo predvodio fenomenalni Dončić koji je ovaj put postigao 27 poena. Porzingis je dodao 18, a Brunson 14. Kod Netsa najbolji je bio Harden s 29 poena, dok su Brown i Green ubacili po 12.

Dallas je na devetoj poziciji na tabeli Zapadne konferencije NBA lige, dok je Brooklyn na drugom mjestu Istoka.

Od ostalih mečeva vrijedi izdvojiti sigurnu pobjedu Utah Jazzera nad Orlandom Magicom rezultatom 124:109 te poraz Philadelphije 76ersa od Cleveland Cavaliersa nakon drame i produžetaka (112:109).